Стивън Къри отбеляза 29 от 42 точки през 1-во полувреме, уцели 11 тройки, за да помогне на Уориърс да победят Пейсърс, 131-109
AP News | 2024-02-09 | 04:48:18

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Стивън Къри направи първите си седем тройки и вкара 29 от своите 42 точки в първото полувреме при победата на Голдън Стейт Уориърс със 131-109 над Индиана Пейсърс в четвъртък вечерта.

Нощ, след като вкара само девет точки във Филаделфия, Къри като 15 от 22 от полето имаше рекордните за сезона 11 3s от 16 опита и записа своя пети мач с 40 точки за сезона. Уориърс спечелиха три поредни победи и направиха 4-1 в пет мача.

Паскал Сиакам имаше 16 точки и осем борби за Индиана. Майлс Търнър добави 15 точки и седем борби, докато гардът на звездите Тайрис Халибъртън се бореше в нападение, отбелязвайки пет точки за 26 минути. Той имаше 11 асистенции.

Къри се върна към стария си вид след почивка във Филаделфия и помогна на Голдън Стейт да прекъсне серия от три загуби в поредицата. Уориърс не са побеждавали Пейсърс от декември 2021 г.

Но Къри сложи бърз край на това, като излезе 10 от 11 от полето, като пропусна само една тройка през първото полувреме, докато Уориърс изградиха преднина от 70-58 на полувремето.

Къри се охлади през второто полувреме, но съотборниците му не го направиха. Уориърс измъкнаха преднина от 95-76 след три, а Пейсърс така и не се възстановиха в нощта, когато най-резултатният отбор в НБА падна с 15,4 точки под средната си стойност.

Джонатан Куминга добави 18 точки за Голдън Стейт.

Никой не е имал непознат 24 часа от гарда Кори Джоузеф, който отлетя с Уориърс за Индиана в сряда вечерта, беше раздаден на Пейсърс с наближаването на крайния срок за търговия в четвъртък и остана без работа, когато Пейсърс го отказаха.

Това беше втората сделка на Индиана за деня. Пейсърс също изпратиха титуляра Бъди Хийлд във Филаделфия и придобиха суингмена Дъг Макдермот от Сан Антонио в сделка с три отбора.

Уориърс: домакин на Финикс в събота вечер.

Пейсърс: В Ню Йорк в събота вечер.